Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Villarreal - Manchester City 0:3
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dwa gole Yaya Touré oraz trafienie z rzutu karnego Mario Balotelliego pozwoliły Manchesterowi City awansować na drugie miejsce w grupie A i pozbawić nadziei Villarreal.

Manchester City pokazał swoją siłę i umiejętności pokonując bez problemów Villarreal na El Madrigal. Dzięki tej wygranej lider Premier League awansował na drugie miejsce w grupie A Ligi Mistrzów UEFA, za Bayern Monachium.

Dwie bramki Yaya Touré oraz trafienie z rzutu karnego Mario Balotelliego sprawiły, że Manchester City ma dwa punkty przewagi nad Napoli i wywalczy awans, jeśli 22 listopada wygra we Włoszech. Villarreal zanotował słaby wynik i nie ma już szans na wyjście z grupy, ale trapieni kontuzjami gospodarze pokazali dumę i ducha walki.

Już przed meczem można było żartować, że Żółta Łódź Podwodna dryfuje w wodzie. Do ich siedmiu kontuzjowanych graczy, na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem, Bruno Soriano zgłosił chorobę. Podopieczni Juana Carlosa Garrido rozpoczęli jednak pojedynek z dużym animuszem.

Hernàn Peréz próbował z dystansu zaskoczyć Joe Harta, który zdołał skutecznie interweniować. Następnie, po 60-metrówym podaniu Jonathana de Guzmàna, szansę miał debiutujący w rozgrywkach Joselu, jednak 20-latek nie zdołał jej wykorzystać.

Z czasem Villarreal już tak nie atakował, a goście przejęli kontrolę nad meczem. Po pół godzinie gry David Silva idealnie podał do Touré, który wpadł w pole karne i płaskim strzałem w długi róg pokonał Diego Lópeza.
Bramka odzwierciedlała przewagę gości, którzy w tym momencie przez 60 procent czasu utrzymywali się przy piłce. Ekipa Garrido walczyła bardzo mocno, co zostało docenione przez kibiców zgromadzonych na El Madrigal.

Te starania nie zostały jednak nagrodzone. Kiedy zbliżała się przerwa, aktywny w tym spotkaniu Balotelli zagrał piłkę między nogami José Catalá, wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Mateo Musacchiego. Balotelli, grający coraz lepiej pod wodzą Roberto Manciniego, pewnie wykorzystał jedenastkę i było 2:0.

Villarreal nie miał zbyt wiele do powiedzenia, a w pełni swoje umiejętności mógł pokazać Silva. Był bardzo groźny dla obrony gospodarzy, lecz w 65. minucie musiał opuścić boisko, zmienił go Adam Johnson, z powodu kontuzji nogi.

Jeśli Villarreal myślał, że po jego zejściu będzie już bezpieczniej, to miejscowi się pomylili. Po ładnym zagraniu Samira Nasriego, Balotelli wypatrzył Touré, który w 70. minucie pięknie ograł Catalá i zdobył swoją drugą bramkę.
źródło: UEFA.com