Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Bayern Monachium - SSC Napoli 3:2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hat-trick Mario Gomeza przybliżył Bayern do fazy pucharowej. Obie drużyny zakończyły środowy mecz w dziesiątkę.

Hat-trick Mario Gomeza w pierwszej połowie przybliżył Bayern Monachium do fazy pucharowej Ligi Mistrzów UEFA, ale gospodarze mieli nerwową końcówkę po tym jak SSC Napoli doprowadziło do wyniku 3:2.

Liderzy Bundesligi dobrze rozpoczęli spotkanie z gośćmi z Włoch, a Gomez popisał się hat-trickiem, dzięki czemu ma na koncie imponujące 13 bramek w ostatnich dziesięciu meczach Ligi Mistrzów UEFA. Dwa strzały głową Federico Fernándeza zmniejszyły przewagę niemieckiego zespołu, a w nerwowej końcówce meczu obie drużyny zredukowane zostały do dziesięciu piłkarzy. Bayern dotrwał jednak do gwizdka końcowego i jest liderem grupy A z trzypunktową przewagą..

Napoli zaatakowało od samego początku meczu i Ezequiel Lavezzi mógł otworzyć wynik spotkania, przypuszczając dwa rajdy prawą stroną boiska i raz uderzając blisko słupka. Jednak fani włoskiej drużyny zostali uciszeni, kiedy w 17. minucie Bastian Schweinsteiger dograł do Gomeza, a napastnik reprezentacji Niemiec umieścił piłkę w bramce Morgana de Sanctisa. Gomez zapisał się na liście strzelców po raz drugi już sześć minut później, uderzając z woleja po dośrodkowaniu Toni'ego Kroosa.

Gomez dopełnił hat-tricka trzy minuty przed przerwą, kiedy po uderzeniu Kroosa i interwencji de Sanctisa piłka trafiła mu pod nogi i Niemiec dokończył formalności z kilku metrów. Napoli odzyskało nadzieję w końcowych minutach pierwszej połowy meczu, kiedy Fernández zdobył bramkę głową po dograniu z rzutu wolnego Marka Hamšíka.

W drugiej połowie Bayern utracił rozgrywającego Bastiana Schweinsteigera z powodu kontuzji barku, ale gospodarze utrzymywali posiadanie piłki i Napoli ograniczyło się do strzałów z dystansu. Na 20 minut przed końcem spotkania drugą żółtą kartkę otrzymał Juan Zúñiga i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Holger Badstuber zobaczył czerwoną kartkę kilka minut później i drużyna Waltera Mazzarri'ego otrzymała szansę na odwrócenie wyniku spotkania. Fernández zdobył drugą bramkę głową i Bayern musiał bronić wyniku w nerwowej końcówce meczu. Kiedy w ostatnich minutach spotkania Morgan de Sanctis znalazł się przy rzucie rożnym swojej drużynie w polu karnym Bayernu, Gomez prawie zdobył czwartego gola z linii środkowej.

Drużyna Heynckesa może przypieczętować awans 22 listopada w meczu z wyeliminowanym Villarrealem CF, a zajmujące trzecie miejsce Napoli zagra na wyjeździe z Manchesterem City.

źródło: UEFA.com