Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Manchester United przegrał, ale wyeliminował Ajax
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Manchester Utd. - Ajax 1:2 (dw. 3-2)

Sir Alex Ferguson opisał Ligę Europejską jako "nowe terytorium" do zdobycia dla swojej drużyny Manchesteru United, który awans do 1/8 finału wywalczył z kłopotami. Czerwone Diabły wygrały pierwszy mecz na wyjeździe 2:0, ale w rewanżu Ajax zwyciężył 2:1. To jednak ekipa z Premier League zagra w 1/8 finału z Athletic Bilbao.

Manchester United wyszedł na prowadzenie po bramce Javiera Hernándezaw szóstej minucie, ale przed przerwą wyrównał Aras Özbiliz, a w końcówce drugiego gola dla gości głową zdobył Toby Alderweireld i końcówka meczu na Old Trafford była nerwowa.

Ponad 3 tysiące kibiców Ajaksu było mocno słyszalnych przed pierwszym gwizdkiem sędziego, kiedy śpiewali piosenkę Boba Marley'a "Three Little Birds". Jednak ich zespół szybko stracił bramkę.

Choć Kenneth Vermeer zdołał odbić piłkę po uderzeniu Naniego w pierwszej minucie, to w szóstej Manchester United strzelił gola. Kapitan Ji-Sung Park przejął piłkę po podaniu Jana Vertonghena, a Dymitar Berbatow dograł do Hernándeza, który wyprzedził Toby’ego Alderweirelda i pokonał Vermeera.

Później bramka Nicolása Lodeiro nie została uznana z powodu spalonego, ale Aras Özbiliz przywrócił Ajaksowi nadzieję na awans, strzelając osiem minut przed przerwą swojego pierwszego gola w rozgrywkach europejskicj. Phil Jones ograł Siema de Jonga w polu karnym, ale piłkę zdołali wybić rywale. Ta trafiła do Özbiliza, po którego uderzeniu futbolówka odbiła się jeszcze od Jonesa i wylądowała w dolnym rogu bramki.

Podopieczni Franka de Boera rozpoczęli drugą połowę chcąc objąć prowadzenie, ale po uderzeniu Lodeiro piłka przeleciała ponad bramką. Następnie David de Gea, którego obserwował jego poprzednik Edwin van der Sar, dobrze obronił strzał głową De Jonga.

Sir Alex posłał do gry Paula Scholesa oraz przesunął do przodu Jonesa, aby wypełnić lukę w pomocy Manchesteru United. Wtedy Nani trafił w poprzeczkę. Ajax walczył jednak do końca. Özbiliz dośrodkował z rzutu wolnego na długi słupek, a tam najwyżej wyskoczył Alderweireld i sprawił, że goście pożegnali się z rozgrywkami z podniesionymi głowami.

źródło: UEFA.com

Widać było rozluźnienie w szeregach United. Awans właściwie zapewnili sobie w Amsterdamie wygrywając 2:0. Mnie jako kibica United co prawda denerwuje to, że Manchester robi wszystko by awansować jak najmniejszym kosztem, bo przez to odpadli z LM ale wczoraj mimo porażki udało im się awansować i z tego się cieszę. Nie widzę innej opcji niż zdobycie tego pucharu przez United Diabeł