Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Zagłębie Lubin ukarane za korupcję
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na wczorajszym posiedzeniu Wydział Dyscypliny PZPN nałożył na Zagłębie Lubin karę odjęcia trzech punktów oraz grzywnę w wysokości 300 tys. zł za korupcję w meczu Ekstraklasy z Cracovią w sezonie 2005/06.

W rozegranym 13 maja 2006 roku spotkaniu 30. kolejki Orange Ekstraklasy Cracovia zremisowała z Zagłębiem 0-0. Taki wynik dawał gościom trzecie miejsce w tabeli i prawo gry w Pucharze UEFA.

Ukarani zostali także byli piłkarze Górnika Polkowice. Wojciech Górski został zdyskwalifikowany na dziewięć miesięcy, a Daniel Dubicki na sześć miesięcy. Sebastian Gorząd został przez Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN zawieszony w prawach zawodnika i trenera.

Zagłębie oraz ukarane osoby mają prawo do odwołania się do Związkowego Trybunału Piłkarskiego w terminie 14 dni od daty dostarczenia decyzji wraz z uzasadnieniem. Dopiero po uprawomocnieniu się wyroku kara wejdzie w życie.

źródło: 90minut.pl
Kiedy oni w końcu zamkną wątek korupcji ? Chyba do końca świata się z tym nie uporają.
Niestety w Polsce są równi i równiejsi, a niektórzy są dodatkowo karani kilkakrotnie za jedną "zbrodnie". Prawda jest taka, że każdy kupował mecze ale wyłapują tylko tych, którzy nie wykazali się przy tym sprytem.
Przekierowanie