Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Sporting - Metalist 2:1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Bramka z rzutu karnego Cleitona Xaviera w końcówce przywróciła nadzieje Metalistowi Charków na awans do półfinału, choć ukraiński zespół przegrywał już 0:2 w Lizbonie ze Sportingiem.

Niepokonany w 10 meczach u siebie w europejskich pucharach Sporting nie potrafił na początku poradzić sobie z rywalami. Dopiero tuż po przerwie do bramki trafił Marat Izmaiłow. Natomiast prowadzenie podwyższył Emiliano Insúa. Jednak Metalist, najskuteczniejszy zespół rozgrywek, odrobił część strat w doliczonym czasie gry, kiedy kapitan pokonał Rui Patrício z rzutu karnego, podyktowanego za faul bramkarza na rezerwowym Marko Deviciu.

Zgodnie z obietnicami przedmeczowymi trenera Myrona Markiewicza, ukraiński zespół szybko rozpoczął spotkanie, atakując rywali. Dobrze prezentował się Jonathan Cristaldo. W składzie gości wystąpiło ośmiu zawodników z Ameryki Południowej, którzy popisywali się kombinacyjnymi akcjami, ale mimo tego nie potrafili stworzyć dogodnych okazji.

Sporting jako pierwszy zagroził bramce, kiedy Daniel Carriço zmusił do interwencji Ołeksandra Goriainowa strzałem z dystansu. Ten sam zawodnik później uderzył obok długiego słupka. W międzyczasie były obrońca Sportingu Marco Torsiglieri obejrzał żółtą kartkę i będzie zawieszony w rewanżu. Ten sam los potem podzielili inny stoper gości Papa Gueye oraz Carriço.

Stworzone sytuacje przed przerwą wzmocniły gospodarzy. Po rzucie wolnym Matíasa Fernándeza piłkę wprost pod nogi Ricky'ego van Wolfswinkela wybił Goriainow, ale holenderski napastnik nie potrafił tego wykorzystać. Bardziej skuteczny Izmaiłow był sześć minut po przerwie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Diego Capela, który wcześniej wymienił się podaniami z Insúą.

Metalist próbował odpowiedzieć, ale po strzale Cristaldo skutecznie interweniował Patrício. Kolejnego gola zdobyli gospodarze, a Goriainowa z rzutu wolnego pokonał Insúa, któremu krótko zagrał Stijn Schaars. Patrício ochronił swój zespół przed utratą goli przy próbach Taisona, Devicia, a także José Ernesto Sosy. Jednak nie był w stanie obronić strzału z 11 metrów w końcówce i Metalist zdobył ważnego gola na wyjeździe.

źródło: UEFA.com