Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: AZ Alkmaar – Valencia 2:1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Brett Holman i Maarten Martens zdobyli po golu oraz zaliczyli asysty, dzięki czemu AZ Alkmaar wygrał 2:1 z Valencią w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej UEFA.

Pierwsza połowa należała do hiszpańskiej drużyny, ale to podopieczni Gertjana Verbeeka prowadzili po 45 minutach. Brett Holman wspaniałym wolejem wykorzystał dośrodkowanie Martensa z rzutu rożnego tuż przed przerwą. Wyrównał strzałem głową Mehmet Topal po wznowieniu gry. Jednak potem Martens wykorzystał dośrodkowanie Holmana, zapewniając gospodarzom skromną przewagę przed rewanżem w przyszłym tygodniu.

Mecz mógł się potoczyć inaczej. Na początku spotkania dwóch okazji nie wykorzystał Roberto Soldado. Najpierw uderzył w boczną siatkę po stracie piłki przez Ragnara Klavana, a potem zmusił do interwencji bramkarza AZ Estebana po strzale z półwoleja. Jeszcze lepszą okazję miał Jordi Alba, ale strzał Hiszpana zablokował Klavan.

Goście kontynuowali ataki, choć nie potrafili zagrozić bramce Estebana do 40. minuty. Wówczas z rzutu wolnego obok słupka uderzył Tino Costa. Jednak to lider Eredivisie wyszedł na prowadzenie. W ostatniej akcji pierwszej połowy Martens dośrodkował głęboko z prawej strony, a Holman wykończył akcję pięknym wolejem obok Diego Alvesa.

Valencia szybko odpowiedziała po przerwie. Po dośrodkowaniu w polu karnym najwyżej wyskoczył Topal i silnym uderzeniem głową pokonał Estebana. Bramkarz AZ potem popisał się doskonałym refleksem po strzale Soldado. Pięknie interweniował również Alves, którego próbował pokonać Rasmus Elm z dystansu. Pod drugą bramką minimalnie przestrzelił Jonas po podaniu Jérémy'ego Mathieu.

Jednak ostatnie słowo należało do duetu Holman-Martens. Belg dośrodkował płasko, co wykorzystał kolega z drużyny i ucieszył kibiców gospodarzy. W końcówce Valencia próbowała jeszcze wyrównać, szczególnie zagrażając po rzutach rożnych.

źródło: UEFA.com