Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Schalke - Athletic 2:4
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Athletic strzelił trzy gole w ciągu ostatnich 17 minut meczu, podnosząc się ze stanu 1:2 i robiąc wielki krok w stronę awansu do półfinału Ligi Europejskiej UEFA.

Wiele wskazywało na zwycięstwo Schalke, kiedy Raúl González zdobył swoją drugą bramkę w meczu przepięknym strzałem z woleja w 60. minucie na 2:1. Jednak w końcowej fazie spotkania gole dla drużyny gości zdobyli Fernando Llorente, Óscar de Marcos i Iker Muniain. Emocjonujący mecz w Gelsenkirchen zakończył się wynikiem 4:2.

Trener Schalke Huub Stevens powiedział przed spotkaniem, że nie wie, czego spodziewać się po drużynie gości, która w obecnym sezonie prezentuje duże wahania formy. Hiszpański zespół atakował od początku spotkania, ale wydawał się niepewny w defensywie.

Llorente otworzył wynik meczu w 20. minucie, kiedy De Marcos na prawym skrzydle ograł Christiana Fuchsa, podał do Markela Susaeta, ten uderzył na bramkę, ale trafił prosto w Timo Hildebranda, który jednak odbił piłkę pod nogi hiszpańskiego napastnika.

Schalke odpowiedziało dwie minuty później, kiedy Raúl dobiegł do dośrodkowania Atsuto Uchidy i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Były piłkarz Realu Madryt prawie dodał kolejne trafienie przed przerwą, ale uderzył niecelnie po dośrodkowaniu Juliana Draxlera.

Na drugim końcu boiska zagrożenie sprawiał Llorente, ale dobrymi interwencjami popisali się kolejno Joel Matip i Kyriakos Papadopoulous. W połowie meczu kontuzjowanego Hildebranda zastąpił Mathias Schober, zaliczając swój pierwszy występ od trzech lat. Po godzinie gry Raúl dał drużynie gospodarzy prowadzenie kapitalnym strzałem z woleja lewą nogą, ale wyrównująca bramka głową Llorente po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zmieniła wszystko.

Na dziewięć minut przed końcem De Marcos trafił na 3:2, dobijając piłkę do bramki po interwencji Schobera przy strzale Susaety, a w doliczonym czasie gry Muniain wykończył imponujący kontratak Athletic. Hiszpańska drużyna rozpocznie mecz rewanżowy w przyszły czwartek jako zdecydowany faworyt, nawet grając bez zawieszonego Andera Iturraspe.

źródło: UEFA.com
Mecz był super i najbardziej cieszy mnie porażka Schalke.