Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Bayern Monachium - Ol. Marsylia 2:0 (dw: 4-0)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dwie bramki Ivicy Olicia w pierwszej połowy zapewniły Bayernowi Monachium miejsce w półfinale Ligi Mistrzów UEFA.

Chorwacki napastnik, który wyjątkowo zastąpił w pierwszej jedenastce Mario Gomeza, wykorzystał dośrodkowania Francka Ribéry i Davida Alaby. Zwycięstwo 4:0 w dwumeczu nad Olympique przybliżyło zespół z Niemiec do finału rozgrywanego na stadionie w Monachium 19 maja. Goście rzadko sprawiali problemy defensywie Bawarczyków, niemniej mogą być dumni z tego, że pierwszy raz od 1993 roku znaleźli się w ćwierćfinale rozgrywek europejskich.

Mimo przewagi z pierwszego spotkania, Bayern zaczął mecz od mocnych ataków. Pierwszą groźną okazję po szybkiej wymianie podań miał Toni Kroos. W odpowiedzi groźnie na bramkę Manuela Neuera uderzyli Loïc Remy i Jérémy Morel. W 13. minucie podopieczni Didiera Deschampsa otrzymali jednak mocny cios, gdy Olić zamienił podanie po świetnej indywidualnej akcji Ribéry'ego na bramkę.

Ribéry, który tydzień temu został chłodno powitany na swoim byłym stadionie, chciał za wszelką cenę pokazać się z dobrej strony. Co prawda Neuer musiał znów popisać się trudną interwencją po strzale Stéphane'a Mbii, ale to gospodarze byli stroną przeważającą. Steve Mandanda musiał natrudzić się przy uderzeniach Kroosa i Anatolija Tymoszczuka oraz przy groźnych próbach Olicia i Müllera.

Mandanda nie miał chwili wytchnienia, gdy gospodarze sunęli z kolejnymi groźnymi akcjami. Niesygnalizowany strzał zza pola karnego oddał Kroos, a piłka trafiła w słupek. Drugi gol meczu padł w 37. miunucie, gdy po kontrataku wyprowadzonym przez Ribéry'ego i celnym podaniu Alaby Olić skierował piłkę do bramki rywala z najbliższej odległości.

Po przerwie tempo meczu nieco się uspokoiło. Ribéry nadal był najbardziej aktywnym zawodnikiem i przysparzał wiele problemów defensywie OM. Spośród nielicznych groźnych sytuacji marsylczyków warto wspomnieć o strzale głową Brandão po podaniu Benoît Cheyrou.

Sytuacja ta była efektem większego posiadania piłki przez podopiecznych Didiera Deschampsa. Kolejna dobra sytuacja to uderzenie Mathieu Valbueny, ale bramka Manuela Neuera pozostala niezagrożona. Olić przy zejściu z boiska został nagrodzony owacją na stojąco. W jego miejsce na boisku pojawił się Mario Gomez, który tego wieczora nie powiększył 11-bramkowego dorobku w tej edycji Ligi Mistrzów UEFA. Kibice Bayernu już mogą zacierać ręce przed spotakniem półfinałowym 17 kwietnia, w którym monachijczycy zmierzą się z APOEL-em Nikozja lub Realem Madryt.

Źródło: Uefa.com