Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Barcelona – Milan 3:1 (dw: 3-1)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Barcelona zagrała z pełną mocą i inteligentnie, pokonując w efekcie u siebie AC Milan, co dało awans do półfinałów po raz piąty z rzędu.

Dwie bramki z rzutów karnych Lionela Messiego dały Barcelonie prowadzenie w pierwszej połowie meczu. Pierwszy gol był jego 50. w tych rozgrywkach, a jednocześnie Argentyńczyk ustanowił nowy rekord strzelecki Ligi Mistrzów UEFA. W międzyczasie bramkę dla Milanu zdobył Antonio Nocerino. Na 3:1 podwyższył Andrés Iniesta niedługo po wznowieniu i gospodarze utrzymali przewagę do końcowego gwizdka.

Pierwsza rekordowa bramka Messiego była jego 13. trafieniem w tym sezonie rozgrywek i padła w 11. minucie z rzutu karnego. Argentyńczyk został sfaulowany w polu karnym Milanu przez Lukę Antoniniego i pewnym strzałem pokonał Christiana Abbiatiego.

Poprzedni rekord 12 goli w jednym sezonie Ligi Mistrzów UEFA należał do Ruuda van Nistelrooya od sezonu 2002/03. Messi wyrównał go w poprzednich rozgrywkach. Nowy rekord mógł zostać ustanowiony nieco wcześniej, kiedy Daniel Alves dośrodkował z prawej strony boiska, Cesc Fàbregas przepięknie odegrał do Argentyńczyka, ale ten uderzył niecelnie prawą nogą.

Barcelona atakowała i Abbiati miał ręce pełne roboty, ale w 32. minucie Zlatan Ibrahimović przepięknie wyprowadził Nocerino w polu karnym, a ten precyzyjnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Hiszpańska drużyna odpowiedziała po stracie bramki, a Abbiati dobrze interweniował, kiedy Xavi oddał potężny strzał po podaniu Fàbregasa.

Barcelona odzyskała prowadzenie, kiedy cztery minuty przed przerwą Xavi dośrodkował z rzutu karnego, a Alessandro Nesta sfaulował w polu karnym Sergio Busquetsa. Messi wykorzystał drugą jedenastkę w meczu, uderzając w przeciwną stronę, ale z identyczną precyzją.

Gospodarze ustalili wynik spotkania w ósmej minucie drugiej połowy, kiedy po uderzeniu Messiego piłka odbiła się od Philippe'a Mexèsa i trafiła do Iniesty, który przyjął ją lewą nogą i pokonał Abbiatiego uderzeniem prawą.

Zespół Josepa Guardioli kontrolował przebieg spotkania do gwizdka końcowego. Adriano miał okazję podwyższyć prowadzenie w ostatnich minutach, ale uderzył obok bramki. Barcelona w półfinale spotka się z Chelsea Londyn lub Benfiką.

Źródło: Uefa.com
Meczu nie oglądałem ale słyszałem, że sędziowie popełniali jakieś błędy. Może ktoś napisać o co chodzi?
Tak więc Marek pierwszy błąd to był rzut karny drugi dla Barcelony. Był wtedy faulowany Sergio Busquets było to przy rzucie rożnym. Sędzia wtedy powinien zagwizdać i rozdzielić piłkarzy. Barcelona wykonała rzut wolny po czym sędzia zagwizdał, dał żółtą kartkę dla Alessandro Nesty, po czym wszyscy myśleli że będzie drugi rożny (na "n" pokazywali tego powtórkę), ale koniec powtórki i Messi ustawia piłkę na 11 metrze od bramki i nawet komentatorzy mówią chyba "Jednak karny dla Barcelony.

Druga sytuacja to był faulowany chyba Zlatan Ibrachimowicz (czy jak to się piszę) i sędzie nie podyktował rzutu karnego.

To chyba wszystko co pamiętam Marek.
Przekierowanie