Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Czy łatwo znaleźć dzisiaj pracę...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Widząc na forach młodzieżowych wiek sporej grupy młodych ludzi którzy wkrótce rozpoczną dorosłe życie i studia,a przez to rozpoczną pracę zarobkową zapewne już teraz zastanawiacie się czy łatwo znajdziecie pracę.

Padają słowa,że o pracę trudno,pracodawcy nie szukają młodego narybku bo taki młody człowiek nie ma doświadczenia zawodowego i rośnie frustracja młodych ludzi...

Uważam,że niepotrzebna jest ta frustracja...rozumiem Wasze zatroskanie,ale czy nie zastanowiliście się nad przyczynami takiego stanu rzeczy?
Prawda jest taka,że...młodzi mają zbyt wygórowane oczekiwania w stosunku do swoich możliwości. Takie czasy, że praca sama nie przychodzi do człowieka i jeśli ktoś myśli, że ustawi się do niego kolejka pracodawców tylko dlatego, że skończył studia lub szkołę średnią z dobrymi wynikami to się myli.

Podobnie pomylił epoki ktoś, kto zarejestrował się w pośredniaku, wraca do domu i czeka. Trzeba wysłać kilkadziesiąt CV, przejść kilka rozmów i testów kwalifikacyjnych.
Sytuacja na rynku wymaga elastyczności, przekwalifikowanie się jest czymś naturalnym: skoro nie ma pracy w jednej dziedzinie, to doszkalam się w innej, gdzie ludzi potrzeba.
Ja tak jakiś czas zrobiłem i mam teraz dobrą pracę w gastronomii - nie tylko dobrze płatną,ale też dającą mi satysfakcję i pozwala rozwijać mi się zawodowo.

Opisy sytuacji ludzi na umowach śmieciowych uważam za przerysowane. Nie są one najszczęśliwszym rozwiązaniem, ale na chwilę obecną nie ma lepszego. Dlatego pracodawcy je wybierają, a pracownicy się na nie zgadzają.

Dlatego niema powodu by rzucać mięsem na swój los i nieudoność władz.
Pracy jest dużo i to za niezłą kasę - tylko trzeba naprawdę tego chcieć.
Masz rację, nic nie przychodzi łatwo. Oczywiście może trochę przytłaczać brak pracy po ukończeniu studiów,jednak nie ma co się użalać na władzę i polityków (którzy swoją drogą nie ułatwiają nam życia w kraju), należy wziąć się do działania i próbować różnych ofert, nie można być w założeniu, że znaleziona praca to kamień u nogi, jeśli nie odpowiada, można powoli szukać następnej
Wśród toruńskich maturzystów z 2014 roku przeprowadzono sondę: Co będziesz robić na wakacjach, po ukończeniu matur i szkoły? 70 % odpowiedziała, że zamierza wyjechać do pracy za granicą. Niestety takie mamy warunki w Polsce. Część z nich może już nie wrócić
Co się dziwić, po co ludzie mają siedzieć w kraju bez pracy, bez przyszłości i klepać biedę. Szkoda, że dzisiejsza "góra" nie zdaje sobie sprawy, co ciągnie za sobą bezrobocie. Kiedyś nie było takiego ćpania po piwnicach, wystawania w klatkach, dlaczego? bo wszyscy mieli prace, mieli obowiązek. U nas nawet do lekarza specjalisty ciężko się dostać, dla przykładu terapeuta od narkomanii. Jak chcesz to prywatnie, jak np http://agnusterapia.pl albo czekaj aż się stoczysz.
Łatwo nie jest, ale wystarczy szczypta doświadczenia, wykształcenie, motywacja, oraz znajomości hehehe Good
Przekierowanie