Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Kliczko pokonał Charra przez techniczny nokaut
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: WitalijKliczko_ManuelCharr.jpg]

Nie było niespodzianki w Moskwie - Witalij Kliczko przez techniczny nokaut pokonał Manuela Charra i utrzymał mistrzowski pas federacji WBC. W czwartej rundzie sędzia uznał, że Niemiec zbyt obficie krwawił.

To mogła być ostatnia walka Witalija Kliczki w zawodowym ringu - ukraiński mistrz przyznał ostatnio, że o swojej przyszłości zdecyduje po październikowych wyborach parlamentarnych. Ostatnich sondażach na jego Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform chce zagłosować 9,5 procent rodaków. Na rządzącą Partię Regionów - 19 proc., na Batkiwszczynę Julii Tymoszenko - 19,6 proc. Miejsca w Radzie Najwyższej ugrupowanie boksera może być jednak niemal pewne. A ponieważ bijatyki w ringu Kliczko uznaje za "niekompatybilne" z pracą parlamentarzysty, więc plotek o zakończeniu kariery przybywa.

Jeśli naprawdę była to ostatnia walka Witalija, na rywala wybrał sobie pięściarza mało wymagającego. Niemiec syryjskiego pochodzenia od początku starcia był zdenerwowany, chował się za podwójną gardą, uciekał i dał się punktować. Kliczko tradycyjnie nie szarżował, spokojnie czekał na rozwój sytuacji.

Jego przeciwnik pierwszy raz upadł w drugiej rundzie. Trzecią zdołał jeszcze przetrwać. W kolejnym starciu Kliczko znowu kilkukrotnie trafił go prawym prostym. Na twarzy Charra pojawiła się krew - jego obóz poprosił więc o interwencję lekarza. Sędzia zdecydował się jednak przerwać walkę, ponieważ opatrunek nie wytrzymał, a Niemiec nadal obficie krwawił.

Charr protestował, na nic się to jednak zdało. Publiczność licznie zgromadzona na hali w Moskwie wygwizdała postawę niemieckiego pięściarza.

Dla Witalija Kliczki było to 45. zwycięstwo w zawodowym ringu, a 40. przez nokaut. Czy ostatnie? Tego dowiemy się w październiku.
Przekierowanie