Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: AC Milan będzie szkolił piłkarskie talenty w Łodzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: AC-Milan.jpg]

AC Milan, jeden z najsłynniejszych klubów piłkarskich świata, otwiera futbolową szkółkę w Łodzi. Partnerem włoskiego klubu została akademia prowadzona przez Bogusława Wyparłę, bramkarza ŁKS Łódź.
- O współpracę z AC Milan zabiegaliśmy od dziesięciu miesięcy. Rozmowy były trudne. Musieliśmy spełnić wiele wymagań stawianych przez przyszłego partnera. Warto było jednak podjąć ten wysiłek, bo słynny włoski klub zdecydował się utworzyć w Łodzi swoją szkółkę piłkarską. To ogromny sukces i powód do dumy - powiedział Wyparło.

W AC Milan Soccer School Łódź dzieci w wieku 5-12 lat będą przechodziły taki sam cykl szkolenia, jaki obowiązuje w Mediolanie i innych zagranicznych szkółkach klubu. Zindywidualizowane treningi mają się odbywać w dwunastoosobowych grupach.

Wyparło podkreślił, że zajęcia przygotowane przez włoskich trenerów mają u młodych zawodników doskonalić nie tylko technikę i taktykę, ale również kształtować charakter i pozytywne podejście do życia oraz futbolu.

- Piłkarze kończący edukację w akademiach AC Milan wyróżniają się na tle innych zawodników znakomitymi umiejętnościami piłkarskimi oraz dyscypliną, wytrwałością, zaangażowaniem i ogromną ambicją, co pozwala im osiągać sukcesy na boisku i poza nim. Cieszę się, że nasza młodzież będzie miała możliwość korzystać ze szkoleniowego dorobku tego klubu - powiedział Wyparło.

Zajęcia będą się odbywały na naturalnych boiskach łódzkiego Kolejarza, a w okresie jesienno-zimowym w hali pobliskiego ośrodka Vera-Sport. Plan treningów jest opracowywany przez szkoleniowców z Mediolanu, którzy będą nadzorowali cały proces szkolenia. Na każdym jego etapie postępy zawodników będą monitorowane i oceniane.

Każdego miesiąca trenerzy pracujący w szkole będą mieli zajęcia ze szkoleniowcem przyjeżdżającym z Mediolanu. Raz w roku będą mogli również wyjechać na staż do AC Milan. W okresie wakacyjnym na treningi do Włoch będzie również miało szansę pojechać pięciu najlepszych zawodników łódzkiej szkółki.
No no - ciekawa sprawa. Będzie trzeba kiedyś przejechać się do Łodzi zobaczyć jak to wygląda w praniu Good Big Grin
Przekierowanie