Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Superpuchar Europy 2016 w Poznaniu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: z9113339Q.jpg]

- Jestem absolutnie za tym, aby duże i ważne imprezy piłkarskie odbywały się na Stadionie Miejskim w Poznaniu - mówi prezydent Poznania Ryszard Grobelny i zapowiada rozpoczęcie starań o pozyskanie dla Poznania meczu o Superpuchar Europy w 2016 roku.

Z taką propozycją zwróciliśmy się do Poznania i PZPN po liście prezesa Grzegorza Laty do Ryszarda Grobelnego. W liście tym prezes Lato odmawiał szans na zorganizowanie w Poznaniu meczu Polska-Irlandia (taki mecz zaplanowano już na luty w Dublinie), ale proponował wsparcie starań o organizację finału Ligi Europejskiej. Choć poznański stadion spełnia wymogi formalne dotyczące np. wielkości obiektu, to szans na uzyskanie takiego finału nie ma niemal żadnych.

My zaproponowaliśmy, aby starać się raczej o Superpuchar Europy - łatwiejszy do uzyskania. Do tego roku był on regularnie organizowany w Monte Carlo, ale od roku 2013 - już nie. A najbliższe miasta, które przyjmą u siebie te rozgrywki to Praga, Cardiff czy Tbilisi ze stadionami mniejszymi od Poznania.

Zdaniem prezydenta Ryszarda Grobelnego, to dobra koncepcja i Poznań jest za. - Jak się łatwo domyślić, jestem absolutnie za wszelkimi pomysłami, dzięki którym może się dziać coś ciekawego na naszym stadionie. Superpuchar brzmi rozsądnie - komentował w środę. Zapowiedział także wszczęcie procedury ubiegania się o ten mecz. Oficjalnie występuje o niego Polski Związek Piłki Nożnej. - Będziemy z nim w kooperacji - mówi Ryszard Grobelny.
Marzenia ściętej głowy - mimo,że mam wielki szacunek dla Poznaniaków bo mam tam wielu przyjaciół i część rodziny to stadion miejski ze stolicy Wielkopolski nie ma szans by organizować takie wydarzenie piłkarskie.
Potrzeba posmarować, przekonywać i lobbować a nie tylko ogłaszać akces do organizacji takiego meczu - na razie Lechowi musi wystarczyć towarzyski mecz 3 października z HSV Hamburg.Wink
Przekierowanie