Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Alessandro Del Piero w krainie kangurów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: z12502160Q,Alessandro-Del-Piero-na-konfe...asowej.jpg]

38-letni pomocnik, który przez prawie całą dotychczasową karierę był związany z Juventusem Turyn jest już w Australii. Będzie grał w Sydney FC. - Wszyscy mi mówili: "OK., chcesz zmienić klub, ale jest mnóstwo drużyn, które są bliżej". Wybrałem jednak najlepsze miejsce dla mnie - mówi piłkarz.

Włoska legenda Juventusu do Australii leciała 20 godzin. Na lotnisku czekało na niego ok. 500 kibiców, a jego powitanie transmitowała tamtejsza telewizja. Na antypody przyleciała gwiazda. Del Piero w futbolu osiągnął wszystko. W reprezentacji Włoch, w latach 1995-2008 rozegrał 91 meczów i strzelił 27 bramek, a w 2006 r. został mistrzem świata. Z Juventusem sześć razy zdobywał mistrzostwo Włoch, dwukrotnie puchar kraju, raz triumfował w Lidze Mistrzów i raz w Pucharze Interkontynentalnym.

- Wiem, że liga dopiero się rozwija [w październiku ruszy dopiero ósmy sezon - red.], ale znam mnóstwo ludzi z Włoch, Anglii, Grecji, czy byłej Jugosławii, którzy wyemigrowali do Australii. Wszyscy mają piłkę we krwi. chcę sprawić, że futbol będzie tu taką pasją jak inne sporty - powiedział piłkarz.

Australijczycy liczą, że Włoch przyciągnie kibiców na trybuny. W sezonie 2007/08 na stadionie w Sydney średnio zasiadało 14,6 tys. widzów, ale już w dwóch ostatnich odpowiednio 8,4 i 10,5 tys. Obiekt mieści aż 45 tys. osób. Również dlatego Del Piero będzie zarabiał rekordowe jak na australijskie warunki 2 mln dol. rocznie.
Przekierowanie