Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Kibole z Białegostoku opluli i wyzwali piłkarza Jagiellonii Ugo Ukaha
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: z12578110Q,29-wrzesnia-2012-r--Mecz-Pogo...-1-1--.jpg]

Do skandalu doszło po sobotnim meczu Jagiellonii w Szczecinie. Ugo Ukah, który wraz z resztą białostockiej drużyny podszedł do sektoru dla swoich kibiców podziękować za przyjazd i wsparcie, został obrażony przez rasistów.
Białostoccy piłkarze zremisowali na stadionie Pogoni Szczecin 1:1. Po meczu trenerzy i piłkarze tradycyjnie udali się do swoich sympatyków, by podziękować im za doping. Jagiellonię wspierało około 200 osób. Ugo Ukah ustawił się do przybijania "piątek" na końcu zespołu. Kiedy podszedł do ogrodzenia został opluty i wyzwany. Nigeryjczyk z włoskim paszportem udał się do szatni. Chwilę z łysymi kibolami, którzy rządzą na trybunach w Białymstoku, próbował rozmawiać trener Tomasz Hajto. Innej reakcji nie było.

Szkoleniowcy, którzy opowiadali o całej sytuacji, prosili dziennikarzy, by nie pytali Ukaha o to, co się stało, bo bardzo to przeżywał. Sami mówili o szoku i zbulwersowaniu.

Klub, który współpracuje ze Stowarzyszeniem Kibiców Jagiellonii Białystok "Dzieci Białegostoku", organizującym wyjazd do Szczecina, wydał oświadczenie na swojej stronie internetowej.

"W związku z incydentem rasistowskim skierowanym po dzisiejszym meczu w kierunku naszego zawodnika Ugo Ukah'a przez osoby mieniące się kibicami Jagiellonii Białystok, Zarząd Klubu informuje, iż stanowczo odcina się od tego typu zachowań. Jednocześnie informujemy, iż potępiamy wszelkie akty nietolerancji wobec drugiego człowieka. Wyrażamy głęboki żal, iż przykrość jakiej doświadczył Ugo wynikła z zachowania >>kibiców<< z Białegostoku. Zarząd Klubu solidaryzuje się z zawodnikiem, wspiera go i pragnie podziękować za dzisiejszy występ w meczu przeciwko Pogoni Szczecin. Jesteśmy z Tobą Ugo!"
Palanty - tyle mam do powiedzenia. Opluwać własnego piłkarza,w ogóle czynić drugiej osobie tyle złego tylko dlatego,że ma inny kolor skóry? Banda zwykłych półmózgów,a nie kibicówExclamationExclamation
Przekierowanie