Pełna wersja: Eredivisie FC Utrecht vs Ajax Amsterdam
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
FC Utrecht 6:4 Ajax

Utrecht wygrał na własnym stadionie 6:4 po bardzo zaciekłym meczu.

Przed meczem Utrecht zajmował 14. miejsce w tabeli, natomiast Ajax był piąty ze stratą ośmiu punktów do lidera AZ Alkmaar. Wszyscy spodziewali się pewnego zwycięstwa piłkarzy z Amsterdamu i kiedy już w ósmej minucie do siatki trafił Bulykin wydawało się, że będzie to łatwy mecz dla podopiecznych Franka de Boera. Nic bardziej mylnego.

Ajax przekonał się o tym, kiedy w 13. minucie najpierw Asare doprowadził do remisu, a chwilę później Duplan dał gospodarzom prowadzenie. Do przerwy więcej powodów do zadowolenia miał jednak Ajax. Po golach Ooijera i Bulykina było 3:2 dla gości.

Początek drugiej połowy był wyśmienity w wykonaniu piłkarzy Utrechtu. W pięć minut zdobyli trzy gole! Ajax otrząsnął się dopiero w 72. minucie, kiedy kontaktową bramkę strzelił Eriksen. Do ostatniego gwizdka emocji nie brakowało, a strzelanie w samej końcówce zakończył Kali ustalając wynik na 6:4 da Utrechtu.

Źródło:sport.wp.pl