Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: FC Barcelona Escola Varsovia rozpoczęła treningi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cieszymy się, iż możemy przekazywać tym dzieciom naszą filozofię. Powinny pamiętać, że FC Barcelona to nie tylko futbol. Ważne jest to, by być dobrym człowiekiem, pomagać innym, a przy okazji by dobrze się bawić podczas nauki gry w piłkę – powiedział Carlos Alós Ferrer, Dyrektor Techniczny FCB Escola Varsovia. Dziś na warszawskim Bemowie oficjalnie rozpoczęły się treningi w polskim oddziale słynnej piłkarskiej akademii.

Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Kuwejt i Peru. Teraz do tych krajów dołączyła Polska. Oprócz Hiszpanii tylko w tych częściach świata mieszczą się piłkarskie szkółki słynnej Barcelony. Warszawska placówka została podzielona na cztery oddziały – na Tarchominie, Pradze, Ursynowie i właśnie Bemowie, gdzie oficjalnego otwarcia szkoły dokonał Wiesław Wilczyński, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawa.

- To dla nas wielki zaszczyt i wyróżnienie. Oprócz niepodważalnych walorów sportowych, to także ogromna promocja naszego miasta i naszego kraju. Na oficjalną stronę klubową codziennie zagląda blisko szesnaście milionów osób. Każda z nich, za pośrednictwem podstrony tej placówki będzie mógł zobaczyć co my robimy tu w Warszawie. Najważniejsze są jednak dzieci, które w tej szkole spełniają swoje marzenia – zakończył Wilczyński, wypowiadający się także w imieniu zapowiadanej lecz nieobecnej na uroczystości prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.


Chętnych do treningów w szkółce Barcelony było ponad trzy tysiące - chłopców i dziewcząt w wieku 6-13 lat. Przyjętych zostało około 650, ale proces rekrutacji nie został zakończony.

- Zimą nie pomieścimy w halach więcej dzieci, ale wiosną dołączy do nas jeszcze ponad 300 osób – zaznacza Carlos Alos Ferrer. Dyrektor Techniczny FCB Escola Varsovia tłumaczył też na co zwracano największą uwagę podczas selekcji.

- Zależało nam na tym, by znaleźć dzieciaki z prawdziwą pasją. Nie w każdym przypadku decydował prezentowany już teraz poziom, choć ten był wysoki. Obserwowaliśmy też uważnie jak radzą sobie w grupie, czy lubią i potrafią współpracować – dodał Alos.

Wszyscy młodzi piłkarze FCB rozpoczynają szkolenie od trzech jednostek treningowych w tygodniu. Dwa razy będą ćwiczyć w zaledwie 12-osobowych grupach, tak by trenerzy i asystenci mieli czas dla każdego. Trzecie spotkanie będzie docelowo meczem w stworzonej na potrzeby szkoły wewnętrznej lidze.
Przekierowanie