- 2x mistrzostwo Belgii (2006-07, 2009-10)
Poprzedni sezon (2010-11):
Jupiler Pro League: 17 meczów/3 gole
Liga Europy: 4 mecze/1 gol
Występy w reprezentacji: 40/1
Marcin Wasilewski strzelił gola dla Anderlechtu w spotkaniu 14. kolejki belgijskiej Pro League przeciw Sint-Truidense VV. Polski obrońca trafił do siatki w 15. minucie po strzale z rzutu wolnego. To drugi gol Wasilewskiego w tym sezonie.
W Anderlechcie jest uważany za prawdziwego zakapiora i wojownika.
Kibice Fiołków poszliby za nim w ogień.
Mam ogromniastą nadzieję, że Marcin będzie nadal poważnie brany pod uwagę do kadry na Euro 2012. Takich piłkarzy nam potrzeba.
Wasilewski odmienił losy meczu. Najpierw miał pecha...
Anderlecht Bruksela był bliski drugiej wyjazdowej porażki z rzędu. Marcin Wasilewski miał pecha przy pierwszym golu dla gospodarzy, ale w 82. minucie spotkania, przy stanie 2:0 dla Zulte-Waregem, zdobył bramkę kontaktową. Golem poderwał kolegów do walki i skończyło się 3:2 dla "Fiołków".
Popularny Wasyl zdobywając w sobotę wieczorem gola dla Fiołków pomógł zespołowi w wygranej nad ekipą Zulte Waregem. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 82. minucie, strzelając pierwszą bramkę dla gości. To trzecie trafienie Wasilewskiego w sezonie, a łącznie w lidze belgijskiej od 2007 roku zdobył ich 18.

I niech ktoś powie, że ten wojownik nie może grać w kadrze jak czasami czyta się na innych forach opinie kibiców i tzw."fachowców" w felietonach. Brak słów.

Ma ten gość charakter, ok.roku przerwy od gry, teraz gra w wyjściowym składzie - na obronie strzela tyle co niejeden napadzior, a do tego twardy w walce o każdą niemal piłkę.