Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pierwsze zwycięstwo Arisu i Probierza w czerwonym meczu!

From Official Website
INFORMACJE :
Probierzowi w Grecji pomoże praca z Grosickim
Aris Saoloniki, drużyna prowadzona przez Michała Probierza, odniosła pierwsze zwycięstwo w greckiej ekstraklasie. Na wyjeździe podopieczni polskiego trenera pokonali w 8. kolejce OFI Kreta 1:0.

Michał Probierz wykorzystał przerwę reprezentacyjną na szlifowanie zgrania drużyny. Udało się już w pierwszym spotkaniu. W ósmej kolejce jego podopieczni przerwali koszmarną serię bez zwycięstwa w lidze. Do tej pory Aris czterokrotnie remisował i poniósł trzy porażki.

Zwycięstwo drużynie Probierza zapewnił Giannis Gianniotas w 31. minucie. 18-letni pomocnik odwdzięczył się zatem za zaufanie, jakim obdarzył go Michał Probierz. Gianniotas do poprzedniego spotkania ani razu nie zagrał w lidze, ale polski trener wystawił młodego Greka od pierwszej minuty w spotkaniu z Olympiakosem Pireus. Teraz postąpił tak samo, a Gianniotas trafił do siatki.

Czerwony mecz

Spotkanie kończyło się w gorącej atmosferze. Czerwoną kartkę najpierw zobaczył Argentyńczyk Javier Horacio Umbides, który zapracował na nią w odstępie trzech minut (75. i 78. żółte kartki). Następnie z boiska arbiter usunął dwóch zawodników OFI Kreta. Efstathios Tavlaridis zobaczył czerwoną kartkę (za drugą żółtą) w 87. minucie. Chwilę wcześniej również za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Evangelos Mantzios.

Z powodu gorącej atmosfery arbiter przedłużył spotkanie aż o sześć minut. Dzięki zwycięstwu Aris awansował o jedno miejsce w tabeli z 13. na 12.

W następnej kolejce, również na wyjeździe, Aris zagra z Panioniosem (27 listopada), a później u siebie rozegra hitowe spotkanie z Panathinaikosem Ateny (4 grudnia).
W Salonikach kibice Arisu czytając anglojęzyczne tłumaczenie ich forum mają naprawdę dobre zdanie o Probierzu. Doceniają jego jakże inne podejście do pracy trenerskiej jaką preferuje i są już tego widoczne efekty w ekipie ich pupili.
W poprzedniej kolejce Aris Saloniki odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Michał Probierz zapisał na swoim koncie sukces, którego nie udało się powtórzyć w meczu 11. kolejki greckiej Superleague z Panioniosem Ateny. Dwa gole dla gospodarzy strzelił André Schembri.
Aris Saloniki odniósł pierwsze zwycięstwo na swoim terenie w bieżących rozgrywkach i to w spotkaniu z utytułowanym Panathinaikosem Ateny. Zespół prowadzony przez Michała Probierza pokonał "Koniczynki" 3:1 i odmienił niechlubną statystykę meczów przeciwko stołecznemu klubowi.
Probierz dobrze sobię tam radzi imponujące wyniki, drużynę prowadzi około miesiąca <?> .
Facet ma wreszcie dobrą prasę. W zespole w końcu zaczęli naszego trenera doceniać sami piłkarze.
Zauważyli, że jego metody treningowe przynoszą skutek.
Dla mnie bomba, że pogrążony w kryzysie naród grecki ma jeszcze siły na to by piłkarsko nie spać do przepaści.