Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Kibice vs policja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Temat poświęcony dyskusji na temat odwiecznej walki kibiców z policją. Można wklejać filmy i zdjęcia przedstawiające starcia kibiców z policją, prowokacyjne zachowanie policji itp. Zapraszam do dyskusji.
Ja proponuję nie wrzucać zdjęć i filmów z wyraźnie odsłoniętymi twarzami kibiców. Wiadomo chyba dlaczego ?
Dobrze, że o tym przypomniałeś. Posty z takimi filmami/zdjęciami będą usuwane.

A tak rozpoczynając dyskusję w temacie... Od dawna zastanawia mnie dlaczego policja nadużywa swojej władzy i dlaczego nikt na to nie reaguje. Dużo osób uważa kibiców za bydło, bandytów, złodziei itd. Wiadomo, że kibice nie są święci, wcale tak nie mówię. Ale czy zasługują na takie traktowanie? Prawda jest taka, że może 0,5% osób na stadionie to tzw. kibole. Nieraz wywołują oni zadymy, najczęściej wywołane prowokacjami policji, o których nigdzie nie mówią. W sumie ochrona zachowuje się podobnie... Pewnie wiele osób słyszało o zadymie w Zabrzu po meczu z Widzewem Łódź. Ale nie wiem ile osób wie o tym, że wszystko zaczęło się od policji. Z relacji kibiców Widzewa będących na tym meczu wynika, że policja w pewnym momencie odpuściła pilnowania ich. Mogli robić co chcieli. A że kibice Górnika z kibicami Widzewa nie przepadają za sobą doszło do zamieszek. Nie wiem czy było to celowe zachowanie skierowane przeciw kibicom Górnika, bo kilkanaście godzin po meczu policja nakazała zamknąć stadion Górnika dla publiczności. Ciekawe również było zachowanie ochrony czyli zrzucanie na ziemię i deptanie barw klubowych.

Na wyjazdy zbyt często nie jeżdżę ale mimo to mogłem zobaczyć zachowanie naszej ukochanej policji. Przed meczem z Odrą kibic Górnika został zaciągnięty w krzaki i spałowany. Powód? Sam nie wiem... Gościu szedł blisko mnie, nic nie robił, po prostu jak każdy szedł spokojnie. Następnie spakowali go do radiowozu i prawdopodobnie zabrali na komendę. Przed Wielkimi Derbami Śląska policjant strzelił z broni gładkolufowej do kibica, który widząc ile osób jest przed nim postanowił przebiec na początek (już i tak byliśmy wtedy spóźnieni bo pociąg się wlókł).

O czymś takim trzeba pisać, bo chyba nie chcecie żeby i was nazywano bydłem mimo, że pomagamy więcej niż zasrany dziennikarzyk TVN czy redaktor Gazety Wybiórczej.
Takich sytuacji jak opisanych powyżej jest od cholery. Niestety jak na razie nie ma na to lekarstwa.
Przekierowanie