Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: 43 osoby z zarzutami po zatrzymaniu bojówki kiboli ...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
... Ruchu Chorzów.

Cytat:Już 43 osoby usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym bojówki związanej z Ruchem Chorzów. Zarzuca im się popełnienie blisko 300 przestępstw, głównie napadów rabunkowych, włamań i handlu narkotykami - poinformował w poniedziałek zespół prasowy śląskiej policji. Zorganizowaną grupę przestępczą sympatyzującą z chorzowską drużyną rozbiło Centralne Biuro Śledcze, współpracując ze śląskimi policjantami zwalczającymi chuligaństwo stadionowe.
- Liderzy bojówki, oficjalnie identyfikując się z hasłami głoszonymi przez członków klubu kibica, w rzeczywistości nie przejmowali się w ogóle nimi jak i sportową działalnością klubu. Stworzyli wokół siebie otoczkę wyjątkowo silnych, twardych mężczyzn, oddanych sprawie. Przez te zachowania stanowili niejednokrotnie wzór do naśladowania dla bardzo młodych ludzi, często jednoczących się dla barw klubu - mówili policjanci.
Gang działał w latach 2005-2010 głównie w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, łódzkim, małopolskim oraz śląskim. Praca nad tą sprawą na dobre rozpoczęła się jesienią 2010 r., kiedy komendant główny policji powołał grupę operacyjno-śledczą składającą się z oficerów CBŚ i śląskich kryminalnych specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości stadionowej. Od maja tego roku dalsze działania prowadzi zespół policjantów z CBŚ. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Działania grupy operacyjno-śledczej skoncentrowały się na trzech zagadnieniach: działalności członków bojówki chorzowskich pseudokibiców związanej z udziałem w obrocie środkami psychotropowymi i odurzającymi, ich udziałem w tzw. ustawkach oraz dokonywanymi przez nich napadami rabunkowymi i włamaniami do obiektów gospodarczych w różnych częściach kraju.

Efektem pracy policjantów było zatrzymanie członków grupy. Według ustaleń śledczych działalność przestępcza przynosiła sprawcom znaczne dochody, przeznaczane następnie na finansowanie działalności szajki. Członkowie gangu poprzedzali swoje skoki rozpoznaniem obiektów, stanu ich zabezpieczeń technicznych i czujności ochrony. Niejednokrotnie byli bardzo brutalni wobec ochroniarzy. Jak podają policjanci, podczas jednego napadu czy włamania kradli od 10 do 800 tys. zł.

Członkowie grupy wspólnie trenowali sztuki walki pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Pieniądze na ten cel pochodziły zarówno ze składek, jak i ze środków uzyskanych z przestępstw. Jednak tylko nielicznych - stanowiących ścisłą czołówkę - liderzy grupy dopuszczali do udziału w przestępstwach, z których czerpano korzyści finansowe. Pieniądze te były przeznaczane na kupno luksusowych samochodów, atrakcyjnych nieruchomości oraz inwestowanie w przedsięwzięcia gospodarcze o różnej skali.

Cytat:OTO TREŚĆ OŚWIADCZENIA KLUBU RUCH CHORZÓW:

"Zarówno władzom Ruchu Chorzów, jak i całej drużynie zależy na tym, aby organizowane na stadionie przy Cichej rozgrywki sportowe wywoływały tylko pozytywne emocje i w żaden sposób nie były kojarzone z łamaniem prawa i światem przestępczym. Chcemy, aby sympatycy piłki nożnej, którzy wspierają nasz zespół czuli się na trybunach chorzowskiego stadionu pewnie i bezpiecznie. Bez pełnego pasji i zaangażowania dopingu całych rodzin nie bylibyśmy w stanie walczyć o sportowe sukcesy.Jesteśmy również pewni, że nasi prawdziwi kibice, to osoby dla których wspieranie ulubionej drużyny oznacza także współodpowiedzialność za jej wizerunek i pełną świadomość, że nagannym zachowaniem można go nadszarpnąć. Ruch Chorzów jednoznacznie potępia i odcina się od aktów przemocy, chuligaństwa i wszelkich działań niezgodnych z prawem. Nie chcemy, aby klub i jego kibice w jakikolwiek sposób byli utożsamiani z tymi zdarzeniami i z ich sprawcami.

Mamy nadzieję, że doniesienia o zatrzymaniu przez Centralne Biuro Śledcze podejrzanych o napady i kradzieże osób, kibicujących ponoć naszemu klubowi, nie będą godziły w dobre imię Ruchu i jego sympatyków."

dziennikzachodni.pl

Zaś Tusk, Lato i inne cepy będą mieli o czym gadać. Ja nie rozumiem jednego. Cała Polska kibicowska niby walczy z rządem i pzpn-em, a tu takie kichy wychodzą. Zaś wszystkich wrzucą do jednego wora. Zresztą bojówka Ruchu ma już niejedno na koncie w przeszłości. Zaś się zacznie jazda z kibicami w TV, WYBIÓRCZEJ i wszędzie indziej. Sam trenowałem kiedyś MMA i do dzisiaj w wolnych chwilach to robię i zawsze miałem przeświadczenie o tym że trenuję nie po to by komuś mordę obić, ale umieć się w razie czego obronić. Sztuki walki powinny uczyć pokory, szacunku, opanowania nerwów. Widać cepy ze śmierdzielowa myślą inaczej ( bez obrazy dla normalnych kibiców Ruchu ). Wykorzystują barwy klubowe po to żeby się wzbogacać nielegalnie, mało tego, żeby kraść, bić, rabować, ćpać. To są kibice ? To są śmieci które trzeba natychmiast zutylizować Exclamation Banda pajaców mieniących się kibicami Ruchu zaś przyniosła wstyd polskim kibicom. Kiedy wreszcie się to skończy ?
Ostatnio tak delikatnie o tym wspomniałem..
wstyd. ;/
Przekierowanie