Forum Sportowe - Piłka nożna - Typy Bukmacherskie

Pełna wersja: Pewny triumf Barcelony w Klubowych MŚ!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Barcelona pewnie wygrała z brazylijskim Santosem 4-0 (3-0) w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Jest to drugi triumf Katalończyków w tym turnieju w historii. Ostatni raz wygrali dwa lata temu. Mecz był już właściwie rozstrzygnięty po pierwszej połowie. Barcelona objęła prowadzenie w 17. minucie. Po świetnym podaniu Xaviego w pole karne Lionel Messi przelobował bramkarza i umieścił piłkę w bramce. W 24. minucie było już 2-0. Dani Alves podał w pole karne, a Xavi pewnym uderzeniem prawą nogą pokonał Rafaela. Pięć minut później Santos przed stratą trzeciej bramki uratował słupek po strzale Cesca Fàbregasa. W 45. minucie Barcelona podwyższyła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Daniego Alvesa główkował Xavi, piłkę odbił jeszcze Rafael, ale przy dobitce Fàbregasa był już bezradny. W 57. minucie Santos miał szansę na honorową bramkę, ale Neymar nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Víctorem Valdésem. W 82. minucie wynik na 4-0 ustalił Messi, który po podaniu Daniego Alvesa minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki.

18 grudnia 2011, 11:30 - Jokohama (Nissan Stadium)
Santos FC 0-4 FC Barcelona
Lionel Messi 17, 82, Xavi 24, Cesc Fàbregas 45

Santos: 1. Rafael - 4. Danilo (31, 8. Elano), 2. Edu Dracena, 14. Bruno Rodrigo, 6. Durval - 3. Léo, 5. Arouca, 7. Henrique, 10. Ganso (83 18. Ibson), 11. Neymar - 9. Borges (79, 19. Alan Kardec).

Barcelona: 1. Víctor Valdés - 5. Carles Puyol (85, 24. Andreu Fontàs), 3. Gerard Piqué (56, 14. Javier Mascherano), 22. Éric Abidal - 2. Dani Alves, 16. Sergio Busquets, 6. Xavi, 8. Andrés Iniesta, 4. Cesc Fàbregas, 11. Thiago Alcântara (79, 17. Pedro) - 10. Lionel Messi.

żółte kartki: Ganso, Dracena - Piqué, Mascherano.

sędziował: Ravshan Ermatov (Uzbekistan).