Czy obstawianie zakładów bukmacherskich może być pozytywnym lub negatywnym doświadczeniem?

Bukmacherka to temat bardzo kontrowersyjny. Nie ma co się dziwić, poniekąd jest to pewna forma hazardu. Osoby, które nie należą do zamożnych z pewnością widzą w tej dziedzinie ogromny potencjał w kwestii poprawy swojej sytuacji finansowej. Bez wątpienia przy odrobinie szczęścia może to być dobry sposób na zastrzyk dość dużej i szybkiej gotówki. Nie można jednak uniknąć stresu, emocji i długich godzin oczekiwania na wyniki rozgrywek. Osoby, które  w ten sposób chcą podreperować swój budżet muszą mieć stalowe nerwy. Nie obejdzie się bez chociażby podstawowej wiedzy i wnikliwego studiowania wydarzeń sportowych. Czy warto zainteresować się zakładami bukmacherskimi? Czy jest to bezpieczna forma gry?

Czy obstawianie zakładów bukmacherskich może być pozytywnym lub negatywnym doświadczeniem?

Jaki zakład bukmacherski jest dla nas najlepszy?

Jeśli już zdecydujesz się na spróbowanie swoich sił w tej dziedzinie to warto prześledzić dokładnie aktualne oferty. Najlepsi bukmacherzy na rynku zachęca nowych graczy atrakcyjnymi promocjami. Propozycja darmowych środków na start brzmi kusząco, prawda? Nawet jeśli nie jest to duża kwota to z pewnością bardzo przekonujący jest fakt, że możemy zacząć grę bez angażowania swoich własnych środków.

To bardzo częsta praktyka nowoczesnych portali bukmacherskich. Chcesz mimo wszystko dokonać depozytu i zagrać większą sumą? Rozejrzyj się za stroną, która oferuje podwojenie lub nawet potrojenie pierwszego depozytu. W ramach zachęty spotkać można też często ofertę zakładu bez ryzyka. Polega ona na tym, że w razie przegranej jeden raz środki zostaną zwrócone na Twoje konto. To wszystko brzmi bardzo dobrze i z pewnością działa na plus stron oferujących zakłady. Skoro prawie nic nie tracimy, a możemy zyskać to dlaczego nie zacząć grać?

Mocne strony gry u bukmachera

Jeśli masz już na swoim koncie pierwsze sukcesy, to z pewnością szybko dojdziesz do wniosku, że bukmacherka to jeden z najlepszych sposobów na zarabianie. Nie oszukujmy się – wielu Polaków pracuje fizycznie, często w trudnych warunkach i za najniższą krajową pensję.

Nie jest to zbyt dobra perspektywa na przyszłość. Obstawiając mecze można taką kwotę wygenerować w kilka dni lub nawet godzin. Jest to główny atut tego zajęcia. Do tego wszystkiego nie mamy nad głową szefa ani sztywnych godzin pracy. Typować można w każdym czasie i z każdego miejsca, nawet z własnej domowej kanapy. Chyba lepiej już być nie może, prawda?

Nie wszystko złoto co się świeci

Czy zawsze wszystko wygląda tak pięknie? To pytanie zadaje sobie zapewne większość początkujących typerów (jeśli jeszcze nie wiecie jak grać u bukmachera, to mamy dla was przyjemny do czytania poradnik), zwłaszcza jeśli ich debiuty były dość owocne. Często można wpaść w wir szczęścia i będąc skuszonym wysokimi wygranymi podejmować decyzje pod wpływem impulsu. Jeśli wcześniej nie dysponowałeś wysokimi kwotami to tym bardziej może być Ci ciężko zarządzać zarobionymi pieniędzmi. Masz wówczas większą skłonność do ryzyka i nieracjonalnych decyzji. Wystarczy jedno kliknięcie i można stracić cały zgromadzony budżet. Jest to główny minus gier bukmacherskich. Pół biedy jeśli obracasz tylko pieniędzmi wirtualnymi, czyli tymi które udało Ci się wygrać, a w razie ich utraty odpuszczasz temat.

Cały problem zaczyna się wtedy, gdy zmotywowany chęcią „odegrania się” wpłacasz kolejne depozyty, trwonisz środki przeznaczone na życie, zapożyczasz się lub nawet… kończysz z wizytą w lombardzie. Jest to bardzo poważny sygnał, który mówi o tym, że padłeś ofiarą uzależnienia. To właśnie główna wada i jednocześnie niebezpieczeństwo tego typu zabaw w sieci.

Zatem warto czy nie?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od podejścia samego gracza oraz od jego samokontroli. Jeżeli gra odbywa się w granicach rozsądku i nie przeznacza się na nią środków niezbędnych na życie to znaczy, że korzysta się z niej w sposób do tego przeznaczony. W grach bukmacherskich trzeba mieć przede wszystkim umiar. Warto wcześniej obeznać się w temacie sportu, śledzić sukcesy konkretnych zawodników. Przy odrobinie szczęścia można na tym zarobić satysfakcjonujące kwoty na dodatkowe przyjemności. Nie traktujmy jednak tej formy zarobku w kategoriach pracy.

Czy macie swoje doświadczenia w zakładach? Jakie najwyższe kwoty udało się wam wygrać?


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce powinien graczom oferować bardzo atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie za darmo, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button