Dlaczego media zawsze atakują gry online?

Stare media zawsze prowadzą nagonkę na gry komputerowe, ponieważ niestety z jakiegoś powodu utarło się to tak, że akurat to one zostały tym ,,ofiarnym kozłem” czyli łatwym tematem który media wykorzystują do szybkiego zarobienia kilku groszy. Częstym nagłówkiem w gazetach bądź telewizji jest że ,,gry powodują agresję” a rzeczywistość jest tutaj zupełnie inna.

Dlaczego media zawsze atakują gry online?

Agresja w grach online

To naturalne, że gry same w sobie nigdy nie były projektowane (chyba że celowo, ale takich tytułów jest bardzo niewiele i autorzy zazwyczaj informują o tym swoich graczy) aby wywoływać w ludziach zachowania agresywne. Każdy, który grał chociaż kilka razy w gry online które mają opcję multiplayera, spotkał się z kimś kto wyzywa innych graczy, bądź po prostu krzyczy. Spójrzmy na to analitycznie. Musi istnieć jakiś powód, dlaczego ta osoba tak się zachowuje. Być może ten człowiek miał zły dzień w pracy, szkole bądź w domu i stara się ,,odstresować” używając gier. Ale nie zawsze przecież wszystko idzie po naszej myśli, przecież każdy gra z innych powodów. Jedni grają (i są zadowoleni z gry) kiedy uda im się być najlepszym w drużynie bądź na serwerze. Inni grają tylko dla zabawy. A to właśnie ,,tryhardy” [ang. Ktoś kto mocno próbuje] osoby które muszą wygrywać aby się odstresować, najczęściej wylewają swoje zdenerwowanie w grze.

promocja bukmacherska bez depozytu 2020
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

My sami jesteśmy winni, ponieważ każdemu zdarza się stracić nerwy i przekląć bądź rzucić obscenicznym słowem w stronę gracza, który wykorzystuje nieuczciwe mechaniki gry aby zdobyć nad nami przewagę (pozdrawiamy rosyjskie czołgi premium w World of Tanks). Ale zdrowy człowiek, po takim ,,wybuchu” po prostu odchodzi od komputera, idzie zrobić coś innego i dopiero wraca po uspokojeniu, bądź na następny dzień. Tylko chory psychicznie człowiek niszczy swój sprzęt, bądź idzie i wyrządza krzywdę drugiemu człowiekowi. I wtedy wchodzą tutaj media i mówią że jedna czarna owca, to ,,twarz całego środowiska graczy”, co jest bardzo krzywdzące dla tej społeczności.

Gry online mają wiele zalet

Tak naprawdę umiarkowane granie w gry online pomaga rozwijać szybkość reakcji człowieka, bądź też umiejętności planowania, oraz również sprawia, że wyobraźnia gracza jest o wiele bardziej wybujała, co może to takiej osobie ułatwić życie. Jednakże wiedza o danych tytułach online, może również przydać się do zarabianiu – na przykład poprzez zakłady na e-sport.

Przyjaźń

Wielu graczy w dzisiejszych czasach ucieka od swoich problemów właśnie do gier online, gdzie może znaleźć zrozumienie, oraz osoby które ich nie oceniają, a nawet znaleźć przyjaźń, która pomoże im przetrwać te ciężkie czasy.

Obstawianie e-sportu

Otóż jeśli posiadamy ogromną wiedzę na temat e-sportu, możemy zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie na e-sport, na których jeśli wytypujemy wyniki rozgrywek poprawnie, możemy zdobyć ogromne sumy pieniężne. Naturalnie na start możemy również otrzymać ciekawe bonusy bukmacherskie, które pozwolą nam na to, aby w razie przegranej nie stracić naszych środków, które obstawiliśmy.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher internetowy

Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce powinien graczom oferować bardzo atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie za darmo, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button