Marvel’s Avengers olbrzymią porażką

Jeszcze niedawno wydawało się, że wszystko związane z Marvelem niczym bonusy bez depozytu w zakładach bukmacherskich, wiąże się z sukcesem. W końcu filmy o superbohaterach biją rekordy kasowe jak i popularności. Jednak nie zawsze tak jest. Świetnym tego przykładem była porażka zarówno medialna, jak i kasowa X-menów. Teraz dołącza do nich gra Marvel’s Avengers.

Marvel’s Avengers – co warto wiedzieć o grze?

Marvel’s Avengers to wydana we wrześniu tego roku na PC, XONE i PS4 gra Crystal Dynamics i Eidos-Montréal. Za marketing, samo wprowadzenie gry na rynek odpowiada z kolei studio Square Enix. Produkcja ta oparta została na licencji Marvela i przenosi nas do świata znanych komiksowych i filmowych superbohaterów. Mamy tutaj do czynienia z przygodową grą akcji, która oparta jest przede wszystkim na kooperacji między graczami.

Historia zaczyna się od Dnia A, kiedy to w San Francisco ma zostać otwarta nowa siedziba Avengers. Na uroczystości pojawiają się najważniejsze postaci jak Hulk, Kapitan Ameryka, Thor, Iron Man i Czarna Wdowa. Nieoczekiwanie dochodzi jednak do tajemniczego ataku na miasto. Kończy się on wielkimi zniszczeniami, zaś Kapitan Ameryka zostaje uznany za martwego. Winą za całą sytuację obarczeni zostają sami herosi, a ekipa Avengers oficjalnie się rozpada. Wkrótce jednak zupełnie nowa postać z mocami odkrywa, kto może stać za atakiem. Próbuje zatem ponownie zjednoczyć Avengersów i stanąć wraz z nimi do walki z tajemniczą organizacją AIM.

Wielu osobom z pewnością spodoba się to, że w grze występują postaci wzorowane na ich komiksowym wyglądzie. Mają one swoje moce, indywidualne ataki i obrony. Sama rozgrywka polega na pokonywaniu kolejnych etapów, wykonywaniu zadań, walce z przeciwnikami i bossami. W międzyczasie rozwijamy swoją postać, jej ekwipunek, nowe moce.

Dlaczego porażka?

Wydawać by się mogło, że gra ma spore szanse na sukces. Związana jest przecież popularnym symbolem popkultury, a przy tym kooperacja dla znajomych to także świetne rozwiązanie. Tymczasem już pierwsze recenzje nie były najlepsze, jak i same oceny graczy. Na Metacriticu wynik poniżej 70% mówi sam za siebie. Zarzucano tu między innymi niedopracowany gameplay, problemy graficzne, powtarzalność wątków. Choć firma zapowiada wprowadzenie gry także na konsole nowe generacji jak i wiele niezbędnych aktualizacji, to jednak trudno mówić tu o szansach na ratunek.

Firma Square Enix niedawno opublikowała raport finansowy za okres między 1 kwietnia a 30 września. Wynika z niego, że w grach HD zaliczyła ona stratę aż 238 mln złotych. Lwia część z tego przypada zapewne na Marvel’s Avengers. Podaje się, że budżet na tę grę wyniósł między 170 a 190 mln dolarów! Tymczasem sprzedano zaledwie 3 mln kopii, co jest blisko dwukrotnie niższym wynikiem, niż zakładano. Pocieszeniem dla firmy może być fakt, że dotychczas w segmencie choćby gier MMO osiągnęła ona najwyższy wynik w historii, więc nawet mimo porażki z Avengersami, na koniec roku będzie mogła się pochwalić rekordowymi przychodami w całej erze.

Problemy filmowe

W związku z pandemią koronawirusa także i Marvel Studios ma spore problemy. Zamknięcie kin na całym świecie sprawiło, że premiera filmu “Czarna Wdowa” została przesunięta na 2021 rok, a wiele innych produkcji ma opóźnienia na planie filmowym bądź również zostało przesunięte co najmniej o rok. Ponadto film “The New Mutants”, który miał wprowadzić nowość do świata X-menów, zarobił w tym roku niecałe 47 mln dolarów, co przy budżecie nawet 80 mln jest sporą porażką finansową. Z pewnością Marvel Studios będzie liczyło na sukcesy związane z serialami na platformie Disney+.

Bukmacher

Oferta darmowych promocji i bonusów bez depozytów. Spis legalnych bukmacherów działający w Polsce na podstawie zezwoleń Ministra Finansów.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button